
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 90 mA |
| Output Voltage | 2.35 V to 3.47 V |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 6.7 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
